W niedzielę, 10 marca, spotykamy się w Bażantarni na IV Elbląskim Półmaratonie Leśnym. Początek zawodów o godz. 11, biuro będzie czynne już od godz. 10.Tegoroczna impreza jest poświęcona pamięci Anny Szewczyk-Konefał i organizowana, jak co roku z okazji Dnia Kobiet.

Ania stała się symbolem odwagi i dumy w obliczu śmiertelnego zagrożenia. Osierociła dwóch małych chłopców. Była szanowaną i bardzo lubianą nauczycielką języka polskiego. Jej mąż Rafał biega i współpracuje ze Stowarzyszeniem Krzewienia Sportu EL Aktywni, które organizuje bieg. Bardzo mu zależało na uczczeniu pamięci Anny w takiej formie i już dzisiaj bardzo dziękuje wszystkim uczestnikom IV Półmaratonu Leśnego za udział w biegu.
Na starcie stanie 150 osób (choć chętnych było więcej niż miejsc), które mają do wyboru dwa dystanse – 7 km i półmaraton, prowadzący po leśnych ścieżkach Bażantarni. Biegaczy startujących w półmaratonie czeka pokonanie trzy razy 7-kilometrowej pętli pełnej podbiegów i zbiegów. Trasa jest trudna, ale taki właśnie czasami górski charakter ma nasza Bażantarnia. Start i meta będą się znajdować na polanie na muszlą koncertową, a trasa została wyznaczona po terenie, który oszczędziła powódź z 2017 roku.
Na mecie na każdego uczestnika będzie czekał medal i regeneracyjna zupa. A na panie – kwiatek z okazji Dnia Kobiet, ufundowany przez Kwiaciarnię Klimaty z ul. Nitschmanna. Pięć najlepszych biegaczek i biegaczy w półmaratonie otrzyma również statuetki.

Tych, którzy nie zdążyli się zapisać na bieg, zapraszamy na kolejną imprezę. Już 28 kwietnia wspólnie z Hospicjum Elbląskim.