Zanim wystartujecie w IV Elbląskim Leśnym Półmaratonie, warto posłuchać ciekawego wykładu na temat tego, jak trenować, by się nie wypalić, a sport zamiast kontuzji przynosił wiele radości i satysfakcji. Spotkanie, które w Elbląskim Parku Technologicznym poprowadzi dr Bogusław Tołwiński, trener triathlonu i członek SKS EL Aktywni, odbędzie się 9 marca. Początek o godz. 17.

Dr Bogusław Tołwiński jest trenerem triathlonu i aktywnym zawodnikiem od 1994 roku. Był trenerem m.in. Marcina Florka, 12. zawodnika mistrzostw świata w triathlonie do lat 23 (2006 r.), obecnie organizatora cyklu Garmin Iron Triathlon (będzie gościem specjalnym spotkania), a także Roberta Karasia, który w ubiegłym roku ustanowił rekord świata w potrójnym Ironmanie. Na co dzień jest także wykładowcą Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie z zakresu psychologii pozytywnej w sporcie.

Celem wykładu będzie zapoznanie zainteresowanych osób z przyczynami powstawania przemęczenia, przetrenowania, a w konsekwencji kontuzji prowadzących coraz częściej do nazbyt szybkiej rezygnacji z uprawiania sportu z przyczyn fizycznych lub psychologicznych. Zostaną przedstawione „złote zasady” budowania wieloletniej wysokiej sprawności i wydolności zawodników oparte o 25 lat własnych doświadczeń oraz współpracy z ponad 300-stoma zawodnikami ze wszystkich kategorii wiekowych o różnym poziomie zaawansowania od początkującego po mistrza.
Po wykładzie odbędzie się spotkanie towarzyskie przy kawie i ciastku, w czasie którego będzie można porozmawiać z gościem i prowadzącym oraz miło spędzić czas w gronie znajomych i przyjaciół.  Zgłoszenia (wpiowe 15 zł) są przyjmowane do 8 marca przez elektronicznezapisy.pl