W niedzielę, 28 kwietnia, o godz. 11 spod Hospicjum Elbląskiego wystartuje II Elbląski Bieg Nadziei. W jednym miejscu zebraliśmy najważniejsze informacje dla uczestników imprezy i kibiców.

Zamknięcie ulic dla ruchu kołowego

W godzinach 10-13 zostaną wyłączone z ruchu następujące ulice:
– Marymoncka od skrzyżowania z ul. Kościuszki do ul. Sybiraków,
– Sybiraków na całej długości,
– Chrobrego na całej długości,
– jeden pas ul. Kościuszki od skrzyżowania ul. Marymoncką do skrzyżowania (ronda) z ul. Chrobrego i ul. Agrykola. (pas w kierunku szpitala wojewódzkiego).
W czasie trwania biegu wjazd i wyjazd na ul. Sztumską, ul. Tczewską, Bydgoską, Grudziądzką, Sokolą, Kruczą, Żurawią, Sowią, Narutowicza, Witosa, Paderewskiego i Sikorskiego nie będzie możliwy. Za utrudnienia przepraszamy.

Parking

Prosimy mieszkańców i uczestników biegu o pozostawienie samochodów na dużym parkingu przy ul. Kościuszki (obok cmentarza). Wjazd na parking w godz. 10-13 będzie możliwy tylko od strony ul. Królewieckiej.

Program imprezy

28.04.2019r. (Niedziela)

8:45–10:45 – rejestracja uczestników biegu i odbiór pakietów w biurze zawodów na polanie w Bażantarni

ok. 10.40-45 – przejście uczestników biegu na miejsce startu na ul. Grudziądzką.

11:00 – otwarcie biegu i wspólny start do biegu głównego i dodatkowego (start z ul. Grudziądzkiej) i Małego Biegu Nadziei (zawody przy polanie w Bażantarni)

11:00 – rozpoczęcie Pikniku Rodzinnego na polanie głównej w Bażantarni.

11:25 – zakończenie biegów w Małym Biegu Nadziei.

11:45 – początek wydawania posiłków dla uczestników biegu głównego i dodatkowego.

12:30 – początek ceremonii dekoracji uczestników biegu głównego i dodatkowego. Ma być też losowanie nagród rzeczowych.

14:00 – oficjalne zakończenie Pikniku Rodzinnego. Podczas biegu będzie możliwość wpłacenia środków na rzecz Hospicjum Elbląskiego.

Trasa biegu

Start na ul. Grudziądzkiej (ok. 1,5 km od biura zawodów). Meta – W Bażantarni, przy Green Velo.

Bieg główny na dystansie ok. 11 km odbędzie się na trasie: ul. Grudziądzka, ul. Chrobrego, ul. Sybiraków, ul. Marymoncka, ul. Kościuszki, ul. Chrobrego, ul. Grudziądzka (1 pętla), ul. Chrobrego, ul. Sybiraków, ul. Marymoncka, ul. Kościuszki, ul. Chrobrego, polana główna w Bażantarni przy ul. Sybiraków (2 pętla).

Bieg dodatkowy na dystansie ok. 5,5 km odbędzie się na trasie: ul. Grudziądzka, ul. Chrobrego, ul. Sybiraków, ul. Marymoncka, ul. Kościuszki, ul. Chrobrego, ul. Grudziądzka ul. Chrobrego, polana główna w Bażantarni przy ul. Sybiraków (1 pętla). Wszyscy startują razem i w zależności od dystansu biegną jedną lub dwie pętle. Na trasie będą dwa punkty z wodą – na wysokości Hotelu Młyn i na mecie.

Mały Bieg Nadziei odbędzie się na dużej polanie w Bażantarni.

Liczba uczestników

Ostateczna będzie znana po rozpoczęciu zawodów. Limit w biegu głównym i dodatkowym to 300 osób, limit w Małym Biegu Nadziei 100.

Biuro zawodów

W sobotę będzie działało w godz. 11-13 w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji przy ul. Karowej. W niedzielę w godz. 8.45-10.45 na dużej polanie w Bażantarni. Będzie się jeszcze można zapisać do udziału w zawodach aż do osiągnięcia limitu, określonego przez organizatorów.

W biurze na biegaczy będą czekały numery startowe, koszulki (dla tych osób, które je zamówiły), pakiety startowe i chipy (prosimy oddać chip na mecie). Przy biurze zawodów będzie działał również depozyt.

Klasyfikacje i nagrody

Bieg na 11 km. Kategoria OPEN – pierwsze trzy kobiety i pierwszych trzech mężczyzn otrzymują pamiątkowe statuetki oraz nagrody rzeczowe. 2. Dodatkowo ustanawia się następujące kategorie wiekowe: a) K 20, K 30, K 40, K 50. K 60+ b) M 20, M 30, M 40, M 50, M 60+

Trzy kobiety i trzech mężczyzn z najlepszymi czasami w każdej z kategorii otrzymają pamiątkowe statuetki.

Bieg na 5,5 km. Pierwsze trzy kobiety i trzech mężczyzn w klasyfikacji OPEN otrzymuje pamiątkowe statuetki. Klasyfikacja wiekowa nie będzie w tym biegu prowadzona. Każdy uczestnik biegu głównego, dodatkowego oraz małego Biegu Nadziei otrzymuje na mecie pamiątkowy medal. Każdy uczestnik biegu ma możliwość zakupu okolicznościowej technicznej koszulki pamiątkowej za kwotę 10 zł.

Każde dziecko biorące udział w Małym Biegu Nadziei otrzyma dodatkowo słodki poczęstunek.

Zakończenie biegu i wręczanie nagród:

O wręczenie statuetek dla najlepszych w poszczególnych kategoriach wiekowych biegu głównego poprosimy przedstawiciela wojewody, prezydenta, nadleśnictwa i dyrektor Hospicjum. Będzie się to odbywać na scenie na polanie w Bażantarni. Początek o godz. 12.30, potem nastąpi wręczanie nagród rzeczowych.

Sponsorzy i partnerzy:

Podomedica Klinika Zdrowych Stóp

Elita – Meble Łazienkowe

Menu Pizza Grill Amore Mio

Willa Piękny Widok

Sklepy Korona

Kawiarnia Słodkawa

Biblioteka Elbląska

Centrum Spotkań Europejskich Światowid

Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe Górski

Kuldomek (będzie dmuchany domek dla dzieci)

Elposter – Grafika Reklama Fotografia

Zakład Znakowania Elmetal

Computer Team

Hurtownia Papiernicza Elbo

Manufaktura Kreatywnego Myślenia

Hotel Młyn Aqua Spa

Patroni honorowi

Organizatorzy:

Stowarzyszenie na Rzecz Hospicjum Elbląskiego

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji

Stowarzyszenie Krzewienia Sportu EL Aktywni