Od poniedziałku, 15 kwietnia, zapraszamy do Bażantarni na zajęcia biegowe z cyklu „Piątka dla każdego”. To przede wszystkim propozycja dla, którzy chcą zacząć się ruszać i myślą o starcie w Biegu Piekarczyka.

Na liście startowej Biegu Piekarczyka jest już ponad 300 osób. Internetowe zapisy na stronie biegpiekarczyka.pl trwają do 24 maja. Zatem jest jeszcze trochę czasu, by zarówno zapisać się na ten największy bieg w naszym mieście, jak i odpowiednio się do niego przygotować.
– Wszystkich, którzy się już zapisali i tych, którzy się jeszcze wahają, zapraszamy na wspólne treningi przed Biegiem Piekarczyka. Zaczynamy już w najbliższy w poniedziałek, 15 kwietnia o godz. 18.30, zbiórka na polanie w Bażantarni – informuje Łukasz Piśkiewicz, prezes SKS EL Aktywni. – Treningi pod okiem doświadczonych elbląskich biegaczy będą się odbywać w poniedziałki, środy i piątki aż do czerwcowych zawodów. To jest kontynuacja akcji „Piątka dla każdego”, którą organizujemy od kilku lat. Zapraszamy do udziału przede wszystkim te osoby, które chcą zacząć się ruszać, zadbać o swoją kondycję i przekonać się, że bieganie może być ciekawym sposobem na spędzanie wolnego czasu.
– Treningi to świetne okazja, by zarówno sprawdzić swoją formę, jak i przede wszystkim ją wzmocnić. Można będzie skorzystać z porad doświadczonych biegaczy, tak aby uzyskać jeszcze lepszy wynik – dodaje Andrzej Bugajny, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Elblągu.
Przypomnijmy, że XI Elbląski Bieg Piekarczyka odbędzie się 2 czerwca. Start biegu głównego na dystansie 10 km o godz. 11. Wcześniej odbędą się Mini Biegi Piekarczyka dla dzieci, podzielone według kategorii wiekowych. Mile widziane są także drużyny złożone z osób reprezentujących np. firmy, instytucje, fundacje oraz stowarzyszenia sportowe.