Stało się już tradycją, że co roku w okresie mikołajek w Elblągu odbywa się bieg charytatywny, w którym mieszkańcy pomagają chorym dzieciom i młodzieży. W tym roku impreza, organizowana przez Stowarzyszenie EL Aktywni i Hospicjum Elbląskie, odbędzie się 8 grudnia. Start biegu o godz. 11 na dużej polanie w Bażantarni. Zapisy właśnie ruszyły.

Co roku w Biegu Mikołajów bierze udział około 200-250 osób i na taką frekwencję także i tym razem również liczymy. W biegu może wziąć udział każdy, kto ukończył 12. rok życia (osoby niepełnoletnie za zgodą rodziców) i wpłaci wpisowe (co najmniej 15 zł), które zostanie przeznaczone na cel charytatywny.

– Co roku Biegowi Mikołajów przyświeca charytatywny cel, tak też będzie tym razem. Dzięki współpracy z Hospicjum Elbląskim w tym roku zbieramy fundusze na pomoc 17-letniej Sandrze, która cierpi na zespół Arnolda-Chiariego i wymaga długotrwałej rehabilitacji. Potrzebne są środki na zakup łóżka medycznego i na zabiegi rehabilitacyjne – mówi Łukasz Piśkiewicz, prezes Stowarzyszenia Krzewienia Sportu EL Aktywni.

Start i meta Biegu Mikołajów będzie znajdować się na dużej polanie w Bażantarni. Impreza ma charakter koleżeński, a trasa biegu będzie miała około 7 km długości i będzie przebiegała w wolnym tempie po chodnikach wzdłuż ulic: Marymoncka, Piłsudskiego, Dąbka, Nowowiejska, Górnośląska, Agrykola, Chrobrego i Sybiraków. Na mecie na każdego uczestnika będzie czekała gorąca zupa, a na koniec odbędzie się licytacja fantów, z których dochód również zostanie przeznaczony na pomoc Sandrze. Organizatorzy zapraszają do udziału w imprezie całe rodziny. Osoby od 12. roku życia wystartują w Biegu Mikołajów, a dla dzieci do 12. roku życia przygotowano mały bieg mikołajów (start bezpłatny) oraz atrakcyjne zabawy, które zapewni Centrum Rekracyjno-Edukacyjne Kuldomek. Na wszystkich będą czekać przed startem mikołajowe czapeczki.

Zapisy na Bieg Mikołajów prowadzone są przez stronę internetową elektronicznezapisy.