To już siódma edycja Wiosennego Półmaratonu ELaktywnych. – Zapraszamy wszystkich, którzy lubią ruch na świeżym powietrzu w pięknych okolicznościach przyrody. Główny bieg odbędzie się na dystansie półmaratonu, ale zachęcamy także do spróbowania swoich sił na dystansie 7 km, do rywalizacji sztafet i miłośników maszerowania z kijkami. Każdy uczestnik otrzyma pamiątkowy medal, numer i pakiet startowy, a na mecie będzie czekał regeneracyjny posiłek – zaprasza Łukasz Piśkiewicz, prezes Stowarzyszenia Elaktywni, organizatora zawodów.

Zapisy na zawody potrwają do 19 marca. Link do zapisów tutaj. Ze względów organizacyjnych zapisy kończymy na tydzień przez imprezą. Nie będzie możliwości dopisać się do listy w dniu zawodów.

 

Wiosenny Półmaraton Elaktywnych jest jedną z pierwszych imprez biegowych w Elblągu w tym roku, ma być też okazją do „przetarcia się” przed zaplanowaną na 22 kwietnia Ultra Wysoczyzną.

– Trasa będzie prowadzić ścieżkami Bażantarni, pętla będzie liczyć 7 km, nie zabraknie podbiegów. Półmaratończycy pokonają ją trzykrotnie – dodaje Łukasz Piśkiewicz.

W sumie przewidujemy udział w zawodach około 200 osób. Start, meta i biuro zawodów będzie znajdować się na polanie za muszlą koncertową, dokładny przebieg trasy zaprezentujemy wkrótce. Wpisowe wynosi 50 zł od osoby. Trzy najlepsze osoby na każdym z dystansów wśród kobiet i mężczyzn a także trzy najlepsze sztafety otrzymają pamiątkowe statuetki.

 

Organizatorem zawodów jest SKS Elaktywni, a partnerami zostali Labosport, firma Open Balance i EL Hurt. Patronem medialnym imprezy jest Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl