W niedzielę, 12 grudnia, w Bażantarni rekreacyjną charytatywną imprezę na rzecz 7- letniej Liliany, walczącej ze śmiertelną chorobą, organizują wspólnie Stowarzyszenie Nowy Elbląg 2.0, Stowarzyszenie Krzewienia Sportu Elaktywni i Regionalne Centrum Wolontariatu.

– O godz. 12.12 z polany za muszą koncertową w Bażantarni wystartujemy do biegu, marszobiegu lub marszu. Planujemy poprowadzić trzy grupy: szybką, średnią i wolną po 5-kilometrowej trasie Enduro Man. Niech wysiłek fizyczny oraz finansowa pomoc w leczeniu uczynią nas lepszymi, a Liliannie pomogą przetrwać najtrudniejsze momenty – informuje Bogusław Tołwiński ze Stowarzyszenia Nowy Elbląg 2.0 i SKS ELaktywni. – Zachęcamy wszystkich do wpłat drogą elektroniczną na konto zrzutki, ale będzie też można na miejscu wrzucić pieniądze do klasycznej puszki. Planujemy też różnego rodzaju licytacje zaraz po zakończeniu biegu.

Apelujemy też do elblążan o przynoszenie ze sobą na imprezę gadżetów, które można zlicytować. Nie obowiązują wcześniejsze zapisy na imprezę. Wystarczy przyjść, wrzucić datek do puszki lub wpłacić wcześniej przelewem na konto zbiórki i wystartować.

Pamiętajmy! Każdego dnia możemy stać się lepszą wersją samego siebie! A jak to robić? Chociażby poprzez pomoc innemu człowiekowi, który akurat jest w potrzebie! Słowem – należy, warto, a nawet trzeba pomagać!