12 września w Bażantarni odbędą się w I Mistrzostwa Elbląga w Biegach Przełajowych. Impreza ma charakter charytatywny. Każdy, kto weźmie w niej udział, przyczyni się do pomocy w rehabilitacji sześcioletniej Mai. Zapisz się!

Jednym z organizatorów I Mistrzostw Elbląga w Biegach Przełajowych jest SKS EL Aktywni. Przygotowaliśmy trasę o długości 5 i 10 km po ścieżkach Bażantarni z licznymi podbiegami i zbiegami. Krótszy z dystansów jest biegiem charytatywnym, którego celem jest pomóc niewidomej 6-letniej Mai, która wymaga kosztownej rehabilitacji.

– Maja jest mieszkanką Elbląga. Przyszła na świat w 2015 roku, 4 miesiące za wcześnie. Lekarze walczyli o jej życie. Udało się, jednak nie udało się uratować wzroku. Maja jest niewidoma. Skutkiem wcześniactwa są też zaburzenia psychoruchowe. Od początku przyjścia na świat wymaga wielu konsultacji specjalistycznych, rehabilitacji w tym bardzo drogich turnusów rehabilitacyjnych, szerokiej terapii logopedycznej. Rodzice oraz dziadkowie dowożą Maję do oddalonego o 60 km przedszkola dla dzieci niewidomych. Przed Mają oraz rodzicami jeszcze wiele lat rehabilitacji, starań by jak najbardziej usamodzielnić i przystosować do dalszego życia. Nie jest to łatwe zadanie, wymaga ogromnych nakładów finansowych. Z tego też powodu podjęliśmy decyzję o wsparcie ich w tej niełatwej drodze – informuje Dorota Brzozowska ze stowarzyszenia „Wystarczy jeden uśmiech”, które organizuje tę charytatywną akcję.

Podczas mistrzostw odbędą się również zawody biegowe dla dzieci i młodzieży (dystans od 50 do 400 m). Start i meta oraz biuro zawodów będą się znajdować na dużej polanie. Organizatorzy zapewniają elektroniczny pomiar czasu.

Zapisy na zawody już trwają na tej stronie internetowej. Na wszystkich uczestników imprezy na mecie będzie czekał okolicznościowy medal. Trzy najlepsze zawodniczki i zawodniczki w klasyfikacji generalnej biegu głównego (10 km) otrzymają pamiątkowe statuetki, podobnie trzy najlepsze osoby w poszczególnych kategoriach wiekowych. Wpisowe na zawody wynosi – 50 zł (10 km), 20 zł (5 km) i 10 zł (bieg dla dzieci i młodzieży). Limit startujących to odpowiednio: 150, 100 i 150 osób.

Organizatorami I Mistrzostw Elbląga w Biegach Przełajowych są: Stowarzyszenie „Wystarczy jeden uśmiech” w Elblągu, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Elblągu, Stowarzyszenie Krzewienia Sportu EL Aktywni, Team Karaś Elbląg. Partner mistrzostw jest Regionalne Centrum Wolontariatu w Elblągu.

Program I Mistrzostw Elbląga w biegach przełajowych

12 września, Bażantarnia

08:00 – otwarcie biura zawodów,

10:00 – start biegu charytatywnego

10:10 – start biegu dla dzieci i młodzieży

10:30 – wydawanie posiłków dla uczestników biegu charytatywnego

11:00 – start do biegu głównego

12:00 – wydawanie posiłków dla uczestników biegu głównego

12:30 – dekoracja zwycięzców w kategorii open i kategoriach wiekowych biegu głównego

13:00 – wręczanie nagród w konkursach

13:30 – zakończenie imprezy