Każdy biegać może? ? wykazała czerwcowa akcja w Bażantarni, w której wieczorową porą spotykało się ok.40 osób chcących aktywnie spędzać swój wolny czas. Biegali, chodzili lub jeździli rowerami. Wystartowali młodzi i nieco starsi, początkujący oraz zaawansowani elbląscy biegacze, mówiąc krótko wszyscy dla których tętno w przedziale 130-180HR było o.k. Stowarzyszenie Krzewienia Sportu ?EL aktywni? , jeden ze sponsorów najbliższego półmaratonu ?Bażant? wspólnie ze Szkołą Podstawową nr 16, MOS-em Elbląg oraz MKS?TRUSO? zapraszają na kolejną odsłonę biegowej przygody w Bażantarni. W/w organizacje ramach cyklu przygotowawczego do Grand Prix Elbląg w biegach przełajowych -15.09.2013 oraz ? maratonu ?Bażant? 22.09.2013 zapraszają na leśne elbląskie trasy, aby przygotować ciało i ducha do udziału w wymienionych imprezach lub jak dotychczas miło spędzić czas na świeżym powietrzu w gronie bardzo sympatycznych osób. Tempo dowolne, w grupie lub indywidualnie do wyboru, trasa przepiękna i dobrze znana, cóż więcej potrzeba , aby wyjść z domu i zadbać o własne zdrowie?


Spotkania będą się odbywać przez trzy pierwsze tygodnie września od poniedziałku do piątku o godz.18.30. Zbiórki – na polanie w okolicy wiaty Margitka w Bażantarni. Zajęcia będzie koordynowała wyznaczona osoba, która rozpocznie, zorganizuje bieg i zakończy spotkanie. Trasy będą zmieniane wg potrzeb i możliwości grupy. Liczymy na to, iż udział osób rozpoczynających biegową przygodę oraz już aktywnych, ale jeszcze niestartujących w elbląskich zawodach (GP , Bażant) przyczyni się do podjęcia decyzji o starcie we wrześniowych zmaganiach. Było by wspaniale, gdyby pojedyncze osoby zjednoczyły się w zespoły trzyosobowe i wzięły udział w sztafecie ?Bażanta?. Wówczas każda z osób miała by do pokonania 7km trasy, ale wspólnym wysiłkiem osiągnęły by metę półmaratonu! Zapraszamy również tych, którzy jeszcze nie zaczęli się ruszać czekając na odpowiedni moment. To jest ten czas i ta chwila ? do dzieła!!!! Zatem, jeśli się jeszcze zastanawiasz, przyjdź na chociaż jedno spotkanie, a my rozwiejemy twoje wątpliwości i dołączysz do coraz większej biegowej rodziny naszego miasta.

Do zobaczenia 2.09.2013 o 18.30 w Bażantarni Zapraszają organizatorzy i prowadzący: SKS?ELaktywni?, SP 16 Elbląg, MOS Elbląg, MKS?TRUSO? Elbląg ,?EnduroMan Elbląg?, Robert Bieńkowski, Tadeusz Sznaza, Rafał Gruchalski, Lucjan Chrząstkowski, Krzysztof Sokołowski, Wojciech Elminowski, Krzysztof Kluge, Wojciech Bartnicki, Daniel Pogorzelski, Karol Rydecki, Bogusław Tołwiński.