150 osób wzięło udział w IV Elbląskim Półmaratonie Leśnym z okazji Dnia Kobiet. W tym roku impreza była poświęcona pamięci Anny Szewczyk-Konefał. Pierwsi na mecie zameldowali się Anna Koziarska z Elbląga i Bartosz Mazerski ze Sztumu.

Na zawodników czekały trzy 7-kilometrowe pętle, prowadzące po leśnych szlakach Bażantarni. Trasa była urokliwa, ale wymagająca, szczególnie po ostatnich deszczach. Podczas zawodów prawie w ogóle nie padało:), a biegaczom humory dopisywały. Tym bardziej że na mecie na każdego czekał medal , pyszny gulasz przygotowany przez Food and Fit Catering, a na panie z okazji Dnia Kobiet – kwiatek ufundowany przez Kwiaciarnię Klimaty.

Pięć najlepszych zawodniczek i zawodników w klasyfikacji open otrzymali dodatkowo pamiątkowe statuetki.

Przypomnijmy, że w tym roku Półmaraton Leśny był dedykowany elblążance Annie Szewczyk-Konefał, która zmarła w ubiegłym roku po czteroletniej walce ze złośliwym nowotworem. Ania stała się symbolem odwagi i dumy w obliczu śmiertelnego zagrożenia. Osierociła dwóch małych chłopców. Była szanowaną i bardzo lubianą nauczycielką języka polskiego. Jej mąż Rafał biega i współpracuje z naszym Stowarzyszeniem. Rafałowi bardzo zleżało na uczczeniu pamięci Anny w takiej formie i razem z SKS EL Aktywni serdecznie dziękuje wszystkim uczestnikom IV Półmaratonu Leśnego za udział w biegu.

Pierwsza piątka klasyfikacji w półmaratonie
Kobiety:
1. Anna Koziarska – 1:46:53
2. Anetta Klimowska – 1:56:51
3. Magda Kruszewska – 2:08:26
4. Katarzyna Łada – 2:10:17
5. Katarzyna Damps – 2:14:00

Mężczyźni
1. Bartosz Mazerski – 1:33:46
2. Marcin Tur – 1:33:50
3. Tomasz Hapke – 1:35:01
4. Kamil Ołowski – 1:35:25
5. Paweł Pałat – 1:39:25

Czas biegu każdy mierzył we własnym zakresie. Poniżej prezentujemy czasy zawodników, którzy podali swoje rezultaty na mecie.

wyniki1

Zdjęcia z biegu są dostępne na naszym fan page’u na Facebooku

 

Fot. Lucjan Chrząstkowski