Zapraszamy serdecznie wszystkich lubiących sport i rekreację do udziału w wydarzeniu „Policz się z cukrzycą”, organizowanym z okazji 30. Finału WOŚP w ramach kolejnej edycji parkrun Park Modrzewie.

SKS Elaktywni są współorganizatorem akcji „Policz się z cukrzycą” w Elblągu. Na uczestników czeka do pokonania dystans 5 kmw parku Modrzewie, w sumie 4 okrążenia, biegiem, truchtem, marszem czy z kijkami. Nie jest ważny ani wiek startujących ani czas, ale wspólna rekreacja i dobra zabawa.

To już 35. edycja parkrun park Modrzewie. Wyjątkowa, bo poświęcona Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy. Osoby, które nie zarejestrowały się jeszcze w parkrun, gorąco do tego zachęcamy. Każdy uczestnik otrzymuje specjalny kod, który ułatwia później pracę wolontariuszom na mecie.

35. parkrun odbędzie się pod hasłem „Policz się z cukrzycą” w ramach 30. Finału WOŚP. Start w sobotę, 29 stycznia o godz. 9. Wystarczy przyjść kilka minut wcześniej, by wziąć udział w imprezie. Na uczestników na mecie będzie czekał drobny poczęstunek i gorąca herbata. Odbędą się również liczne licytacje ciekawych gadżetów (m.in. z WOŚP czy koszulki z autografami piłkarzy Olimpii Elbląg) oraz kwesta do puszek przeprowadzona przez wolontariuszy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

To już 16. edycja biegu „Policz się z cukrzycą w kraju”. W Elblągu odbyło się ich dotychczas kilka.